O Souls hrách

Jedná se o akční HARDCORE RPG od studia FromSoft, které je známé svojí nekompromisní, ale férovou obtížností, temnou atmosférou a samozřejmě počtem smrtí, přes které se budete muset přenést v tomto urputném souls světě.
Avšak na Vás nečeká jednoduché poslání, čeká na Vás spousta dungeonů, bossů a jiných překážek. Kromě krásy temných zákoutí ve hře, kterých najdete nespočet, Vám hra nabídne bezkompromisní soubojový systém, který můžete vyzkoušet i v rámci PvP, nebo jít s parťáky do kooperace a zdolat pro vás těžké výzvy, které vám hra nabídne.
Samotný příběh byl taky pojat neokoukaně, zapomeňte na dlouhé cut-scény, které vám vše odvypráví, v souls hrách budete hledat každý kousek Lore nebo-li příběhu sami, ať již prostřednictvím drobných úkazů ve světe a nebo třeba čtením popisků ztracených duší.

Hra si i přes svojí obtížnost našla svoje fanoušky, kteří hledají výzvu a temnou fantasy RPG ( otázka jestli pro hráče, nebo pro bosse ).

Něco málo k jednotlivým hrám…

Jako první byla exkluzivita pro PS3 – Demon’s Souls, která je do dnes ctěná pro svoje kvality a smysl pro detail.

PC hráči ale nezaháleli a mohli si zahrát další díl ze Souls her a to konkrétně Dark Souls 1 a Prepare to Die Edition (PC), která byla, ale bohužel konzolovým portem, takže trpěla svými nedostatky. I přesto dokázala naplnit očekávání hráčů a je fanoušky brána jako „masterpiece“.

Plnohodnotný díl pro všechny platformy byl teprve Dark Souls 2 a jeho vylepšená edice pro PS4 a XboxOne. Pro fanoušky povinnost, avšak šlo poznat že na tomto díle nepracoval otec série Hidetaka Miyazaki a to se podepsalo na slabší obtížnosti „přístupnější nováčkům“ a slabším world designem.

Nakonec bylo menší odbočení ke hře BloodBorne což byla PS4 exkluzivita a nemohla zapřít „Souls“ kořeny, ovšem v krvavějším podání a Gotickou stylizací.

Nyní nás čeká poslední dobrodružství a to Dark Souls 3, které by mělo přinést to nejlepší s Dark Souls 1 s kombinací bloodborne a ostatních souls her..

 

Jedna věc je ale předem daná a to že budete umírat a pokud se ze smrti nepoučíte nikdy nespatříte aspoň na chvíli světlo.

You-Died